1700501225
משאבות חום

מה צריך לדעת על משאבות חום?

הטכנולוגיה שהתפתחה בתחום פתרונות החימום לבית הובילה לכך שיותר בעלי בתים בוחרים להתקין או לעבור לחימום באמצעות משאבות חום. המערכת מביאה יתרונות רבים הן לבית והן לסביבה כשאפשר לבחור בה הן בשלב הבניה והן לאחר שהבית כבר גמור ואפילו אם ישנה מערכת קיימת אחרת.

מה היחודיות של משאבות חום?

הייחודיות של משאבות חום בא לידי ביטוי ביכולת לספק מענה איכותי ובעלות נמוכה. הטכנולוגיה הובילה לכך שתצרוכת האנרגיה נמוכה, מה שמאפשר לכל בעל בית ליהנות מחשבון חשמל נמוך תוך כדי שמירה על איכות הסביבה. המשאבה נחשבת למערכת פשוטה וידידותית אשר שואבת חום מהאוויר או מהקרקע בסביבה בה היא ממוקמת ומשתמשת בהם כדי לחמם את הבית.

מה היתרונות של משאבות חום?

הייחודיות של משאבות חום בא לידי ביטוי ביכולת לספק מענה איכותי ובעלות נמוכה. הטכנולוגיה הובילה לכך שתצרוכת האנרגיה נמוכה, מה שמאפשר לכל בעל בית ליהנות מחשבון חשמל נמוך תוך כדי שמירה על איכות הסביבה. המשאבה נחשבת למערכת פשוטה וידידותית אשר שואבת חום מהאוויר או מהקרקע בסביבה בה היא ממוקמת ומשתמשת בהם כדי לחמם את הבית.

ניצול יעיל של האנרגיה

כאשר נכנסו לחיינו משאבות חום הן הביאו פתרון חדשני שלא נמצא בתנורי החימום המסורתיים. כאן המערכת מסוגלת להמיר את מקור הכוח הקיים ביעילות מרבית בלי ליצור פסולת אנרגטית אשר מעלה את עלות חשבון החימום. זהו יתרון משמעותי אשר מעניק מקסימום יעילות במינימום עלויות. יש לציין כי המערכת לא רק יעילה בטווח הקצר אלא כמעט ואינה דורשת טיפול, מה שהופך אותה לחסכונית במיוחד.

שמירה על איכות האוויר

משאבת חום לחימום מים לא רק מחממות את הבית אלא גם דואגות לכך שהאוויר בו יהיה נעים. אם המערכת מחוברת לחימום תת רצפתי ברור שהבית יהיה נעים כשהאוויר בו אינו משתנה בשל תצרוכת האנרגיה. גם בשלל האמצעים האחרים האוויר ישמר ברמה הגבוהה ביותר כשישנו איזון של רמות הלחות והיובש כך שהאווירה בתוך המבנה נעימה וחמימה.

מערכת חימום שקטה

הרעש הוא מטרד של ממש ובמיוחד כשהבתים צפופים והשכנים יכולים לשמוע את הפעילות של מערכת החימום. אחד היתרונות הבולטים של משאבות החום הוא בכך שהן שקטות בהשוואה לרוב המערכות הקיימות. זהו יתרון משמעותי אשר משפיע גם על בני הבית, גם על השכנים וגם על אלו שמטיילים בחוץ. היעילות גבוהה וכל זאת בשקט ותוך התחשבות בסביבה.

בטיחות הפעלה ותחזוקה קלה

המשאבה מורכבת מחלק שממוקם במקום מוגן מחוץ לבית ומרכיב בתוך הבית אשר מתחבר למערכת החימום. הריחוק של המערכת והעובדה שאפשר להפעיל אותה בלחיצת כפתור, הופכים אותה לבטוחה למדי, בין אם היא מפעילה חימום תת רצפתי ובין אם מערכת אחרת. קל מאד להפעיל ולשלוט במשאבה כשהתקנה נכונה תוביל לכך שאפשר יהיה לשלוט במידת החום באזורים שונים בבית (הכל תלוי בתכנון נכון ובחברה מקצועית).

מה החסרונות של משאבות חום?

בבחירת מערכת חימום לבית אין כל ספק שהמשאבות חום יעלו על הפרק. עם זאת ברור שלכל מערכת יש גם חסרונות ובהתאם לעשות את השיקול האישי. כדאי לדעת כי בטווח הקצר, ההתקנה של המשאבה עשויה להיות יקרה יותר לעומת התקנת אמצעי חימום אחרים. המחיר מתקזז אמנם בתפעול השוטף, אך כדאי להכיר בעובדה זו.

משאבת חום היא האמצעי היעיל ביותר לחימום מים וחימום ביתי. היום, מדובר במוצר לא רק היעיל ביותר אלא גם הידידותי ביותר לסביבה וזאת תודות לחיסכון האנרגטי שלו. עם עובדות אלו אין זה מפתיע כי יותר ויותר ישראלים בוחרים באמצעי זה לחימום.

אפשר לראות דמיון רב בין משאבת החום לבין המזגן. לשני המוצרים ישנם חלקים דומים כולל מעבה, מאייד, שסתום, מפוח ומדחס. עם זאת, הפעילות של כל אחד מהם שונה כאשר המשאבה עובדת על הרעיון של שימוש בחום הנמצא באוויר. ברגע שהטמפרטורה מעל לאפס מעלות, ישנו חום שהמשאבה יכולה לקלוט והיא זקוקה למעט מאד אנרגיה כדי ליצור את תהליך החימום.

איזה שימושים יש למשאבות חום?

משאבת חום לחימום מים היא מערכת אשר מתחברת למערכת נוספת. כלומר, היא יכולה לתת מענה לצרכים שונים כאשר היא מוכרת בשימוש במערכות חימום ביתיות כמו חימום תת רצפתי אך לא רק. המשאבה יכולה לתת מענה לחימום המים בלבד, במקום דוד החימום הסטנדרטי שעובד על חשמל והיא יכולה לשמש לחימום הג’קוזי, הבריכה וכל מקור מים אחר.

שיטת החימום לא משתנה אלא החיבורים למערכות השונות וכמובן, ככל שהמערכת גדולה יותר כך יש צורך בשימוש של משאבת חום לחימום מים גדולה יותר. יש לציין כי בין אם הבחירה היא במערכת קטנה יחסית או גדולה, העלות לאורך זמן חסכונית וזאת כיוון שכמעט ואין צורך באנרגיה נוספת כדי להגיע לטמפרטורה הרצויה.

שאלות נפוצות על משאבות חום

מה השימושים שיש למשאבת חום?

המשאבה יכולה לתת מענה לחימום המים בלבד, במקום דוד החימום הסטנדרטי שעובד על חשמל והיא יכולה לשמש לחימום הג’קוזי, הבריכה וכל מקור מים אחר

מה היתרונות של משאבת חום?

שומרת על איכות האוויר, בטיחות, תפעול נוח, ניצול יעיל של אנרגיה, ועוד.

התחברתם ליתרונות ומעוניינים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

  בואו לראות את תהליך העבודה לפי שלבים
  01
  איך חימום רצפתי עובד?

  בשל מזג האוויר הקשה של החורף הירושלמי הידוע, פותחו פתרונות הסקה וחימום ביתי ע”י בעלי מקצוע מקומיים. עולם החימום עובדת עם שישה צוותים – “הצוותים הירושלמים”, דור שלי

  02
  מהו חימום תת רצפתי?

  בשל מזג האוויר הקשה של החורף הירושלמי הידוע, פותחו פתרונות הסקה וחימום ביתי ע”י בעלי מקצוע מקומיים. עולם החימום עובדת עם שישה צוותים – “הצוותים הירושלמים”, דור שלי

  03
  למה צריך חימום תת רצפתי?

  בשל מזג האוויר הקשה של החורף הירושלמי הידוע, פותחו פתרונות הסקה וחימום ביתי ע”י בעלי מקצוע מקומיים. עולם החימום עובדת עם שישה צוותים – “הצוותים הירושלמים”, דור שלי

  מאמרים נוספים

  העולם החדש לחימום הבית הפרטי או בית העסק
  העולם החדש לחימום הבית הפרטי או בית העסק

  העולם החדש מאלץ אותנו, חברת 'עולם החימום', לחפש עבורכם, הלקוחות, כלים אופטימליים לחימום הבית הפרטי או בית העסק. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בכל יום מחדש. אנחנו כאן כדי להציע לכם חימום תת רצפתי מים, תוך ייבוא והתקנה של המערכות המתקדמות בעולם. אנחנו כאן כדי להבטיח כי החורף הבא יהיה חורף נעים וחמים במיוחד. רוצים לשמוע עוד על המערכות החדשות שלנו? זה הזמן שלכם להמשיך לקרוא.

  איך חימום תת רצפתי מים פועל

  אם עדיין לא יצא לכם לשמוע על חימום תת רצפתי מים, הגעתם למקום הנכון. השורשים של הטכניקה הזו מגיעים אלינו מרומא העתיקה, לא פחות. אנשי האצולה נהנו משהייה בבית המרחץ המעלה אדים. איך הרומאים הצליחו לחמם את החדר? בזכות מערכת סודית אשר הוקמה מתחת לרצפה, בה עברו מים חמים שהביאו להתחממות הדרגתית של החדר כולו. היום, חימום תת רצפתי מים עובד באופן די דומה. אנחנו מתקינים צינורות מיוחדים, בהם זורמים מים חמים ומשום שהאוויר החם עולה למעלה כל הזמן, הרי שהחדר כולו הופך נעים וחמים יותר עם הזמן.

  מה אנחנו צריכים לדעת כדי לצאת לדרך

  העיקרון אולי נשמע פשוט, אבל לא כל אחד יכול להתקין חימום תת רצפתי מים. בשביל שהתוצאה תהיה טובה ויעילה, אנחנו צריכים להגיע למקום, לקבל את הנתונים הדרושים לנו ולהתחיל לעבוד. יש משמעות למקום בו אנחנו מבצעים את העבודה, לצורך העניין, האם אנחנו מייעדים את המערכת לחמם חדר בירושלים או תל אביב, שכן הטמפרטורה הצפויה בשני המקומות היא לא זהה. בנוסף, אנחנו צריכים להבין מה גודלו של תא השטח כדי שנתאים את המערכת באופן מדויק.

  זה הזמן לבחור נכון

  אם אתם רוצים ליהנות מהטכנולוגיות החדשות לחימום הבית, אם אתם רוצים להשתמש במערכת אשר משתמשת באופן יעיל באנרגיה ונחשבת ידידותית לסביבה, אם אתם רוצים לחסוך לטווח הארוך, זה הפתרון עבורכם. חימום תת רצפתי מים מתאים לקהל הישראלי ויכול לשנות את החורף הבא מהקצה אל הקצה.

  לפרטים, אנחנו כאן. אנחנו תמיד ממליצים להיערך מראש, עלול לבוא בהפתעה.

  המשך קריאה >
  מערכת הפועלת באמצעות משאבת חום מתקדמת
  מערכת הפועלת באמצעות משאבת חום מתקדמת

  אתם כבר לא צריכים להגיע לחורף ושוב להתכנס סביב תנור החימום הישן שלא באמת נותן לכם את המענה הדרוש. אנחנו חיים בעידן חדש, עולם בו יש לנו פתרונות הרבה יותר יעילים ואפקטיביים. חברת 'עולם החימום', מתמחה בשימוש במשאבות חום ובהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי. אנחנו מובילים את הענף כבר שנים ומאמינים כי בפינו בשורה שיכולה לשנות את החורף הישראלי מהקצה אל הקצה.

  למה אנחנו מאמינים בהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי

  ישנם יתרונות רבים למערכת. אבל לפני שנדון בהם, אנחנו רוצים להסביר לרגע איך זו עובדת. אנחנו מדברים למעשה על התקנה של צינורות קטנים, מתחת לרצפה בבית או במשרד. הצינורות מובילים מים חמים שלמעשה, תורמים להתחממות של החדר כולו. הרי אוויר חם כל הזמן שואף לעלות כלפי מעלה. באופן הזה, למעשה, אנחנו מבטיחים כי החדר ישאר נעים וחמים תוך שמירה על טמפרטורה אחידה בכל החלל. היתרונות של מערכת חימום תת רצפתי זה קודם כל בכך שהמערכת מאפשרת לנו לחמם את כל החדר בלי שום בעיה. שנית, המערכת לא מייבשת את האוויר כמו שקורה אם משתמשים באמצעי חימום חלופיים. משום שאנחנו מחממים את המים בצינורות בעזרת משאבת חום, הרי שמדובר על פתרון שיש לו גם יתרונות אקולוגיים, כך שאנחנו גם שומרים על הסביבה באותו הזמן.

  מה הופך את המערכת הזו משתלמת בטווח הארוך

  כאמור, אנחנו מדברים על מערכת אשר נחשבת חסכונית באנרגיה. כלומר, בשביל ליהנות ממנה אנחנו לא צריכים לנצל כל כך הרבה חשמל. במילים אחרות, אתם יכולים להגיד שלום לחשבון החשמל המנופח בחודשי החורף וליהנות מתוצאות נפלאות שלא עושות חור גדול בכיס בכל שנה מחדש.

  למה הפתרון הזה מושלם לקהל הישראלי

  מערכת חימום תת רצפתי עובדת באמצעות משאבת חום מתקדמת. אנחנו לא נלאה אתכם בפרטים, אנחנו רק נגיד כי המשאבה כמו לוקחת אוויר חם מבחוץ, מהאדמה ומהאוויר ומכניסה אותו לתוך המים הזורמים בצינורות. המערכת אפקטיבית במקומות בהם הטמפרטורה לא יורדת מתחת לאפס. כלומר, היא פשוט מתאימה כמו כפפה ליד לקהל הישראלי.

  לפרטים נוספים, אנחנו כאן.

  המשך קריאה >
  הסקה מרכזית מים
  הסקה מרכזית מים

  לחברת 'עולם החימום', יש את הפתרון הטוב ביותר שיאפשר לכם ליהנות מחורף חם ונעים. הסקה מרכזית מים, היא מערכת ייחודית, אשר משתמשת במים חמים כדי לחמם את החלל. נשמע מוזר? אנחנו כאן כדי להסביר הכל. אם תרצו, אנחנו ממתינים לכם ממש עכשיו. אצלנו תמצאו צוות עובדים צעיר, מיומן ומקצועי המביטים תמיד אל החידושים הטכנולוגים של השנים האחרונות ומתרגמים את הידע המקצועי לכלים פרקטיים שיכולים לעזור ללקוחות שלנו בצורה הטובה ביותר. לפרטים נוספים, מוזמנים להמשיך לקרוא.

  איך מערכת הסקה מרכזית מים עובדת

  בגדול, העיקרון די פשוט. אנחנו מרכיבים שורה של צינורות מתחת לרצפה. הצינורות מובילים מים חמים אשר עוזרים לנו לחמם את החדר כולו באופן אחיד. פשוט, מפני שאוויר חם נוטה לעלות כל הזמן למעלה. הסקה מרכזית על בסיס מים מאפשרת לנו להשתמש ולנצל את הכוח של המים כדי להעלות את הטמפרטורה בצורה טובה וידידותית לסביבה. איך אנחנו מחממים את המים אתם שואלים? אנחנו לא משתמשים בגופי חשמל, אלא במשאבת חום מיוחדת, אשר תפקידה הוא לאסוף אוויר חם מבחוץ ולדחוס אותו לתוך המערכת. באופן הזה, התוצאה הסופית היא של חדר חם, נעים וכזה שתהליך החימום שלו גם מצליח לשמור על הסביבה שלנו.

  איך נראה תהליך ההתקנה והעבודה שלנו

  לא נוכל להתקין הסקה מרכזית על מים ללא שיתוף פעולה של הלקוח. כלומר, אנחנו צריכים אתכם כדי להבין למה אתם מצפים וכדי להכין את התשתיות בצורה הטובה ביותר. חשוב לזכור כי קיימות משאבות חום שונות וכי בכל פעם, אנחנו צריכים להרכיב מערכת ההולמת את הצרכים של הלקוח. בשביל זה, חשוב שנגיע לשטח נכיר את המשתנים המשפיעים על הבית שלכם ועל הנכס.

  לאחר מכן, נצא לדרך. אנחנו מקפידים לבחור צוות מקצועי ומיומן, כדי שתהליך ההתקנה מצד אחד, יביא לכם את המענה הטוב ביותר שאנחנו יכולים לתת. מהצד השני, אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי שהתוצאה תהיה אסתטית ונאה לעין. חלילה, אנחנו לא רוצים לעשות פעולות שיחבלו בנכס שלכם.

  למידע נוסף, אנחנו תמיד זמינים בטלפון ודרך אתר האינטרנט שלנו.

  המשך קריאה >