1700501225
סוגי משאבות חום

משאבת חום בטכנולוגיית ON/OFF

בטכנולוגיה זו מדחס המשאבה נכנס לפעולה בכל זמן שצריך לחמם חלל כלשהוא בבית, ולאחר שהחלל הגיע לטמפרטורה הנדרשת המדחס מכבה את עצמו.

שיטה זו נחשבת למיושנת יותר וכן יקרה בצריכת החשמל, ולאט לאט הולכת ונעלמת מעולם משאבות החום, חברתנו מספקת גם משאבות מסוג זה.

משאבת חום בטכנולוגיית INVERTER

הטכנולוגיה החדשנית והטובה ביותר, כאשר בשיטה זו המשאבה הינה בעלת מדחס וכרטיס פיקוד מתקדמים בעל מהירות תפוקה משתנה, הדואגים לווסת את צריכת החשמל בהתאם לדרישה נקודתית בכל חלל וחלל.

החסכון בחשמל בשיטה זו, ביחס לטכנולוגיית ON/OFF, יכול להגיע עד 70% בהשוואה לטכנולוגיות אחרות.

משאבת חום בטכנולוגיית INVERTER

בה המשאבות יודעות לעבוד בטמפרטורות של עד מינוס -35 מעלות בשיטת ה – SPLIT.

צריכת החשמל

יתרונה המרכזי של משאבת החום הוא צריכת החשמל הנמוכה. בפריזמה של חימום בית לאורך תקופה, מרבית הבתים כיום עוברים למערכות חימום תת רצפתיות מבוססות משאבות חום. על מנת לייעל עוד יותר את צריכת החשמל, מתקינה חברתנו משאבות חום בטכנולוגיית האינוורטר ובכך למעשה עלות החימום היא הנמוכה ביותר שבנמצא. כאמור טכנולוגיית האינוורטר במשאבות החום חוסכת עד כ-70% בצריכת החשמל ביחס ליתרת טכנולוגיות החימום הקיימות.

בחירת מערכת החימום לבית היא אחת הבחירות החשובות בתהליך בניית או שיפוץ הבית. המערכת הנכונה יכולה להציע לנו בית חמים ונעים וכל זאת תוך חיסכון בעלויות האנרגיה. משאבות חום הפכו בעשור האחרון לפופולאריות תודות לעוצמה, לחיסכון האנרגטי ולכך שהן ידידותיות לסביבה.

כדי להבין מדוע הדרישה למשאבות חום עולה, יש להבין את עוצמת היעילות שלהן ואת האופן בו הן עובדות. שתנורי חימום רגילים דורשים אנרגיה רבה אשר לא תומכת בסביבה, המשאבות אוספות את החום מהסביבה כאשר בכל מצב בו הטמפרטורה עולה מעל לאפס, יש חום באוויר. מערכות אלו מנצלות את החום שבסביבה ומעבירות אותו לתוך המערכת שהן מחוברות אליה.

יעילות אנרגטית שתלויה באקלים החיצוני

מדינת ישראל היא מדינה מושלמת להצבת משאבות חום. מצד אחד הטמפרטורות בחורף לא נמוכות מדי, אך מצד שני הקור בהחלט מורגש בבתים. כיוון שמשאבות החום תלויות באקלים החיצוני, היעילות שלהן בטמפרטורה אינה נמוכה מדי גבוהה מאד ובנוסף, הן דורשות מינימום משאבים. התוצאה היא חימום יעיל במיוחד במחיר נמוך בהשוואה לכל אמצעי חימום אחר.

חשוב להבין כי משאבות החום הן חלק אחד של המערכת. הן אוספות את החום שנמצא באוויר ומשתמשות בו להעברה למערכת החימום הפנימית. היום אפשר לראות מערכות חימום תת רצפתי אשר מחוברות למשאבות חום ומפיקות חימום נעים בבית, במחיר משתלם.

הסוד הוא בתכנון ובהתקנה

משאבת חום לחימום תת רצפתי היא מקור אנרגיה מצוין ועם זאת ברור כי סוד ההצלחה שלה הוא בתכנון נכון ובהתקנה מקצועית. המערכות צריכות לעבוד היטב אחת עם השנייה, הן צריכות לתת את הפתרון הנכון למרחב ולכן יש חשיבות לידע של המתכננים והמתקינים.

במסגרת התכנון יש לקבוע באיזו מערכת חימום הכי נכון להשתמש במבנה וכיצד. אם ישנם מספר מרחבים במבנה, יש לחלק את השליטה כך שכל אזור יהיה אידאלי למגורים. בדרך כלל ההפרדה תהיה בין הקומות השונות, אך החלוקה יכולה להיות מפורטת יותר, בהתאם לצורך של בני הבית. מכאן אפשר להבין שישנה חשיבות רבה לתכנון המקדים ולאופן ההתקנה.

עלויות תפעול ותחזוקת משאבות חום

עלות תפעול משאבות החום נמוכה בהשוואה לכל אמצעי חימום אחר. המשאבה עובדת באופן יעיל לאורך והיא כמעט ואינה חשופה לבלאי או תקלות בשל העובדה שאין אלמנטים חיצוניים חשופים. המשמעות היא שהעלות לאורך זמן זולה באופן משמעותי מכל חימום אחר כשאין צורך לבצע פעולות תחזוקה באופן קבוע ואפשר ליהנות מהחימום האיכותי ביותר.

כדי ליהנות מכל היתרונות של משאבות חום יש לבחור את הציוד הנכון ביותר לכל מבנה. יש להתאים בין גודל המשאבה, העוצמה שלה וגודל המבנה שעומד להיות מחומם באמצעותה. כמו כן, יש להתאים בין מערכת החימום, כמו חימום תת רצפתי, ליכולות של המשאבה. בחירות נכונות מובילות לעלויות נמוכות, תפעול משתלם ואקלים נעים בבית.

בוחרים בטכנולוגיית האינוורטר בגלל החסכון. בוחרים בטכנולגיית ה-WIFI בגלל היתרון.

התחברתם ליתרונות ומעוניינים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

  בואו לראות את תהליך העבודה לפי שלבים
  01
  איך חימום רצפתי עובד?

  בשל מזג האוויר הקשה של החורף הירושלמי הידוע, פותחו פתרונות הסקה וחימום ביתי ע”י בעלי מקצוע מקומיים. עולם החימום עובדת עם שישה צוותים – “הצוותים הירושלמים”, דור שלי

  02
  מהו חימום תת רצפתי?

  בשל מזג האוויר הקשה של החורף הירושלמי הידוע, פותחו פתרונות הסקה וחימום ביתי ע”י בעלי מקצוע מקומיים. עולם החימום עובדת עם שישה צוותים – “הצוותים הירושלמים”, דור שלי

  03
  למה צריך חימום תת רצפתי?

  בשל מזג האוויר הקשה של החורף הירושלמי הידוע, פותחו פתרונות הסקה וחימום ביתי ע”י בעלי מקצוע מקומיים. עולם החימום עובדת עם שישה צוותים – “הצוותים הירושלמים”, דור שלי

  מאמרים נוספים

  העולם החדש לחימום הבית הפרטי או בית העסק
  העולם החדש לחימום הבית הפרטי או בית העסק

  העולם החדש מאלץ אותנו, חברת 'עולם החימום', לחפש עבורכם, הלקוחות, כלים אופטימליים לחימום הבית הפרטי או בית העסק. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בכל יום מחדש. אנחנו כאן כדי להציע לכם חימום תת רצפתי מים, תוך ייבוא והתקנה של המערכות המתקדמות בעולם. אנחנו כאן כדי להבטיח כי החורף הבא יהיה חורף נעים וחמים במיוחד. רוצים לשמוע עוד על המערכות החדשות שלנו? זה הזמן שלכם להמשיך לקרוא.

  איך חימום תת רצפתי מים פועל

  אם עדיין לא יצא לכם לשמוע על חימום תת רצפתי מים, הגעתם למקום הנכון. השורשים של הטכניקה הזו מגיעים אלינו מרומא העתיקה, לא פחות. אנשי האצולה נהנו משהייה בבית המרחץ המעלה אדים. איך הרומאים הצליחו לחמם את החדר? בזכות מערכת סודית אשר הוקמה מתחת לרצפה, בה עברו מים חמים שהביאו להתחממות הדרגתית של החדר כולו. היום, חימום תת רצפתי מים עובד באופן די דומה. אנחנו מתקינים צינורות מיוחדים, בהם זורמים מים חמים ומשום שהאוויר החם עולה למעלה כל הזמן, הרי שהחדר כולו הופך נעים וחמים יותר עם הזמן.

  מה אנחנו צריכים לדעת כדי לצאת לדרך

  העיקרון אולי נשמע פשוט, אבל לא כל אחד יכול להתקין חימום תת רצפתי מים. בשביל שהתוצאה תהיה טובה ויעילה, אנחנו צריכים להגיע למקום, לקבל את הנתונים הדרושים לנו ולהתחיל לעבוד. יש משמעות למקום בו אנחנו מבצעים את העבודה, לצורך העניין, האם אנחנו מייעדים את המערכת לחמם חדר בירושלים או תל אביב, שכן הטמפרטורה הצפויה בשני המקומות היא לא זהה. בנוסף, אנחנו צריכים להבין מה גודלו של תא השטח כדי שנתאים את המערכת באופן מדויק.

  זה הזמן לבחור נכון

  אם אתם רוצים ליהנות מהטכנולוגיות החדשות לחימום הבית, אם אתם רוצים להשתמש במערכת אשר משתמשת באופן יעיל באנרגיה ונחשבת ידידותית לסביבה, אם אתם רוצים לחסוך לטווח הארוך, זה הפתרון עבורכם. חימום תת רצפתי מים מתאים לקהל הישראלי ויכול לשנות את החורף הבא מהקצה אל הקצה.

  לפרטים, אנחנו כאן. אנחנו תמיד ממליצים להיערך מראש, עלול לבוא בהפתעה.

  המשך קריאה >
  מערכת הפועלת באמצעות משאבת חום מתקדמת
  מערכת הפועלת באמצעות משאבת חום מתקדמת

  אתם כבר לא צריכים להגיע לחורף ושוב להתכנס סביב תנור החימום הישן שלא באמת נותן לכם את המענה הדרוש. אנחנו חיים בעידן חדש, עולם בו יש לנו פתרונות הרבה יותר יעילים ואפקטיביים. חברת 'עולם החימום', מתמחה בשימוש במשאבות חום ובהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי. אנחנו מובילים את הענף כבר שנים ומאמינים כי בפינו בשורה שיכולה לשנות את החורף הישראלי מהקצה אל הקצה.

  למה אנחנו מאמינים בהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי

  ישנם יתרונות רבים למערכת. אבל לפני שנדון בהם, אנחנו רוצים להסביר לרגע איך זו עובדת. אנחנו מדברים למעשה על התקנה של צינורות קטנים, מתחת לרצפה בבית או במשרד. הצינורות מובילים מים חמים שלמעשה, תורמים להתחממות של החדר כולו. הרי אוויר חם כל הזמן שואף לעלות כלפי מעלה. באופן הזה, למעשה, אנחנו מבטיחים כי החדר ישאר נעים וחמים תוך שמירה על טמפרטורה אחידה בכל החלל. היתרונות של מערכת חימום תת רצפתי זה קודם כל בכך שהמערכת מאפשרת לנו לחמם את כל החדר בלי שום בעיה. שנית, המערכת לא מייבשת את האוויר כמו שקורה אם משתמשים באמצעי חימום חלופיים. משום שאנחנו מחממים את המים בצינורות בעזרת משאבת חום, הרי שמדובר על פתרון שיש לו גם יתרונות אקולוגיים, כך שאנחנו גם שומרים על הסביבה באותו הזמן.

  מה הופך את המערכת הזו משתלמת בטווח הארוך

  כאמור, אנחנו מדברים על מערכת אשר נחשבת חסכונית באנרגיה. כלומר, בשביל ליהנות ממנה אנחנו לא צריכים לנצל כל כך הרבה חשמל. במילים אחרות, אתם יכולים להגיד שלום לחשבון החשמל המנופח בחודשי החורף וליהנות מתוצאות נפלאות שלא עושות חור גדול בכיס בכל שנה מחדש.

  למה הפתרון הזה מושלם לקהל הישראלי

  מערכת חימום תת רצפתי עובדת באמצעות משאבת חום מתקדמת. אנחנו לא נלאה אתכם בפרטים, אנחנו רק נגיד כי המשאבה כמו לוקחת אוויר חם מבחוץ, מהאדמה ומהאוויר ומכניסה אותו לתוך המים הזורמים בצינורות. המערכת אפקטיבית במקומות בהם הטמפרטורה לא יורדת מתחת לאפס. כלומר, היא פשוט מתאימה כמו כפפה ליד לקהל הישראלי.

  לפרטים נוספים, אנחנו כאן.

  המשך קריאה >
  הסקה מרכזית מים
  הסקה מרכזית מים

  לחברת 'עולם החימום', יש את הפתרון הטוב ביותר שיאפשר לכם ליהנות מחורף חם ונעים. הסקה מרכזית מים, היא מערכת ייחודית, אשר משתמשת במים חמים כדי לחמם את החלל. נשמע מוזר? אנחנו כאן כדי להסביר הכל. אם תרצו, אנחנו ממתינים לכם ממש עכשיו. אצלנו תמצאו צוות עובדים צעיר, מיומן ומקצועי המביטים תמיד אל החידושים הטכנולוגים של השנים האחרונות ומתרגמים את הידע המקצועי לכלים פרקטיים שיכולים לעזור ללקוחות שלנו בצורה הטובה ביותר. לפרטים נוספים, מוזמנים להמשיך לקרוא.

  איך מערכת הסקה מרכזית מים עובדת

  בגדול, העיקרון די פשוט. אנחנו מרכיבים שורה של צינורות מתחת לרצפה. הצינורות מובילים מים חמים אשר עוזרים לנו לחמם את החדר כולו באופן אחיד. פשוט, מפני שאוויר חם נוטה לעלות כל הזמן למעלה. הסקה מרכזית על בסיס מים מאפשרת לנו להשתמש ולנצל את הכוח של המים כדי להעלות את הטמפרטורה בצורה טובה וידידותית לסביבה. איך אנחנו מחממים את המים אתם שואלים? אנחנו לא משתמשים בגופי חשמל, אלא במשאבת חום מיוחדת, אשר תפקידה הוא לאסוף אוויר חם מבחוץ ולדחוס אותו לתוך המערכת. באופן הזה, התוצאה הסופית היא של חדר חם, נעים וכזה שתהליך החימום שלו גם מצליח לשמור על הסביבה שלנו.

  איך נראה תהליך ההתקנה והעבודה שלנו

  לא נוכל להתקין הסקה מרכזית על מים ללא שיתוף פעולה של הלקוח. כלומר, אנחנו צריכים אתכם כדי להבין למה אתם מצפים וכדי להכין את התשתיות בצורה הטובה ביותר. חשוב לזכור כי קיימות משאבות חום שונות וכי בכל פעם, אנחנו צריכים להרכיב מערכת ההולמת את הצרכים של הלקוח. בשביל זה, חשוב שנגיע לשטח נכיר את המשתנים המשפיעים על הבית שלכם ועל הנכס.

  לאחר מכן, נצא לדרך. אנחנו מקפידים לבחור צוות מקצועי ומיומן, כדי שתהליך ההתקנה מצד אחד, יביא לכם את המענה הטוב ביותר שאנחנו יכולים לתת. מהצד השני, אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי שהתוצאה תהיה אסתטית ונאה לעין. חלילה, אנחנו לא רוצים לעשות פעולות שיחבלו בנכס שלכם.

  למידע נוסף, אנחנו תמיד זמינים בטלפון ודרך אתר האינטרנט שלנו.

  המשך קריאה >